Haber

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Vatandaşlarına Aşure İkramiyesi Yaptı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçede bir klasik haline gelen Muharrem ayı münasebetiyle hemşerilerine kendi elleriyle aşure ikram etti.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle Adnan Menderes Meydanı’nda aşure dağıttı. Hemşehrilerine kendi elleriyle aşure ikram eden Başkan Kanar, “Allah’a çok şükür bu yıl aşuremizi ağzımızın tadıyla pişirdik, hemşehrilerimizle bolluk ve bereketi paylaştık” dedi. Mustafakemalpaşa Belediyesi Hala Sultan Aşevi’nde 3 bin kişiye hazırlanan aşure, Adnan Menderes Meydanı’nda Mustafakemalpaşalı hemşerilere ikram edildi.

Göreve geldiği 4 yılda aşure etkinliğinin gelenek haline geldiğini, toplumu ortada tutan birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu vurgulayan Önder Kanar, “Gelmek bizim için çok özel. hemşehrilerimizle böyle anlamlı günlerde bir arada olmak ve gönül birliğini sağlamak için her yıl geleneksel hale gelen aşure etkinliğimizdir.” Her yıl büyük ilgi gördü. Paylaşarak sevgimizi artırıyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Tüm vatandaşlarımızın Hicri Yeni Yılı’nı ve Muharrem’ini tebrik ediyorum” dedi. – BURSA

sindirgihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu