Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,05’lik kısmi düşüşle 4492,19 puandan başladı.

BIST 100, dünkü işlemlerde 4.550 puanlık dirence takılıp gelen satışlarla günü %0,92 düşüşle 4.494,48 puandan kapattı. BIST 100’de dün 69 hissenin fiyatı düşerken, 28 hisse değer kazandı. Günlük işlem hacmi 45,2 milyar TL oldu.

Güne yatay başlayan Borsa İstanbul’da ilk işlemler alıcı taraflı olurken endeks 4.500 puan bandına hareket etti. Bankalar , kolay metaller ve emlak, güne en fazla taleple başlayan bölümler oldu. Güne olumsuz başlayan fasılların başında matbaacılık, dokuma ve turizm yer aldı.

Borsa İstanbul’da açılışta en çok yükselen hisseler ÖZRDN, YAPRK, AGYO, RYSAS ve AVHOL oldu. Güne satıcılarla başlayan hisselerin başında ARSAN, DURDO, SKTAŞ, VKING ve MNDRSoradaydı.

Borsanın en yeni şirketlerinde BIGCH, dün tavan fiyattan işlemlere başladıktan sonra bugün taban fiyata yakın bir düşüşle 22,52 TL’ye geriledi ve önceki halka arzda görüldüğü gibi CWENE’den sonra tavan serisini gerçekleştiremedi. sunan şirketler.

Dış piyasalarda Asya borsaları günü negatif kapatmaya hazırlanıyor. Avrupa borsaları güne alıcılı başladı. Düne karışık bir hareketle başlayan ABD borsaları ortasında Nasdak, günde %1, S&P 500%0.45 ile kapanış Dow Jonesyatay kaldı.

ABD ve Avrupa vadeli endekslerinin de sabah saatlerinde pozitif hareket ettiği görüldü.

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu